Marek Zielski – Kandydat na Burmistrza Łomianek

Szanowni Państwo,

Zapraszam do zapoznania się z moim doświadczeniem oraz pasją samorządową, którą od lat wkładam w rozwój naszej ukochanej miejscowości. Jestem obecny w Łomiankach od urodzenia, a moje korzenie sięgają kilku pokoleń wstecz. Wszystkie lata spędzone  w naszej gminie wspominam z sentymentem. Pamiętam początki samorządu Łomianek, ludzi otwartych na zmiany, zaangażowanych, społeczników, którym zależało na tym, aby Łomianki stawały się miastem.

Pamiętacie? To miejsce, gdzie mieszkańcy Łomianek i cała młodzież spotykała się przy pompie, róg ul. Wiślanej i ul. Warszawskiej. Każdy mógł się tam napić, nabrać wody i wymienić się lokalnymi informacjami. To było miejsce, które symbolizowało wspólnotę i solidarność, było ono sercem społeczności. Może warto byłoby je upamiętnić i odtworzyć jako symbol dawnych Łomianek, tak, aby kolejne pokolenia mogły budować swoje wspomnienia. GOPIK, kolejne miejsce, w którym mieszkańcy mogli się spotkać, razem potańczyć, zagrać w warcaby czy obejrzeć przedstawianie teatralne. To tam rodziły się przyjaźnie, a wspólne chwile pozostawały w pamięci na zawsze.  Wspomnieniem mojego dzieciństwa pozostaną też przepiękne sady czereśni przy ul. Racławickiej. Zawsze pozostaną one w moim sercu.

Przez ponad dekadę pełniłem zaszczytną funkcję w Radzie Miejskiej, w tym również jako Przewodniczący Rady Miejskiej. W ciągu tych lat osiągnęliśmy wiele dobrego dla naszego miasta: rozbudowaliśmy ośrodek zdrowia, wzbogaciliśmy nasze życie kulturalne poprzez rozbudowę Centrum Kultury, oraz zbudowaliśmy 34 mieszkania socjalne, które były bardzo potrzebne naszej społeczności. Moje zaangażowanie w renowację pomników Pamięci Narodowej oraz modernizację OSP Łomianki zostało docenione medalem i wyróżnieniem za zasługi. Wykształcenie magisterskie z zakresu bezpieczeństwa państwa pozwoliło mi spojrzeć na sprawy lokalne z szerokiej perspektywy.

Praca w samorządzie nauczyła mnie, jak współpracować mimo różnic poglądów, by działać ponad podziałami i realizować wspólne cele, które bardzo często są nadrzędną sprawą dla naszego społeczeństwa. Chciałbym kontynuować tę służbę jako Burmistrz Łomianek, angażując mieszkańców w proces podejmowania decyzji. Jestem otwarty na spotkania, które regularnie będę organizował, aby nasz urząd był dostępny i bliski każdemu mieszkańcowi. Wielokrotnie gdy pełniłem funkcję Przewodniczego Rady Miejskiej w Łomiankach i Radnego Miejskiego moje drzwi były zawsze otwarte dla Mieszkańców Łomianek. Każdy mógł przyjść i przedstawić swój problem. Nikogo nigdy nie zostawiałem bez odpowiedzi  i pomocy. Chciałbym by właśnie taki był Urząd Miejski w Łomiankach – otwarty na problemy mieszkańców i gotowy na ich rozwiazywanie.

Wspólnie z grupą społeczną „Łomianki to My” tworzymy nową historię naszej miejscowości, opartą na wspólnocie i solidarności. Wierzę, że przy wsparciu tak niesamowitych osób, które spotkałem w naszej społeczności, możemy dokonać wielkich rzeczy. Są dla mnie energią pozytywnych zmian!

Pragnę przedstawić Państwu moją wizję przyszłości naszej wspólnoty opartą na czterech filarach, które stanowią fundament naszej kampanii wyborczej – inwestycje, środowisko, społeczeństwo i bezpieczeństwo. Wiemy doskonale, że każdy z nas, w różnych etapach życia, ma swoje indywidualne potrzeby i priorytety. Dlatego też naszym celem jest troska o każdego z Was, niezależnie od sytuacji czy wieku.

Nasza Gmina jest prężnie rozwijającym się organizmem, który potrzebuje nowej wizji rozwoju miasta, ale także obszarów wiejskich. Potrzebujemy miejsc rekreacji, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli spędzać czas z rodzinami i korzystać z atrakcji Środkowej Doliny Wisły oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. W naszej gminie tkwi ogromny potencjał, który przez lata nie był wykorzystywany przez kolejne władze. Ja chcę to zmienić, razem z moim zespołem wprowadzając Łomianki w nową jakość zarządzania gminą oraz nowe spojrzenie na potrzeby mieszkańców. Realizacja inwestycji, których potrzebują mieszkańcy, takich jak kąpielisko miejskie, polana rekreacyjna, publiczny żłobek, nowoczesne szkoły, centrum obsługi mieszkańca, drogi, ścieżki rowerowe, tężnie solankowe i inne, to kierunki, którymi chcemy podążać.

Zdajemy sobie sprawę z wyzwań, przed którymi stoimy jako społeczność. Ale wierzymy, że razem, działając zjednoczeni – Burmistrz, Rada Miejska i Mieszkańcy – możemy osiągnąć wiele i uczynić nasze miasto jeszcze lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich.

Zapraszam do oddania głosu na mnie i mój zespół!

Razem stworzymy przyszłość Łomianek!

Scroll to Top