1. Mateusz KROGULEC

Zawodowo zajmuję się online marketingiem i public relations. Pierwsze kroki zawodowe stawiałem w Centrum Informacyjnym Rządu przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Sukcesy zawodowe pozwalają mi na niezależność i kierowanie się wyłącznie sumieniem podczas podejmowania decyzji. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem, spełnionym ojcem i niespełnionym kolarzem amatorem. Ukończyłem triathlon na dystansie Ironman. Mój najnowszy projekt to Fundacja Rzeczpospolita Cyfrowa, której celem jest walka z dezinformacją w Internecie: www.frpc.pl.

2. Łukasz TROJANEK

Jestem związany z Łomiankami od urodzenia. Tutaj chodziłem do szkoły, wakacje spędzałem u dziadków w Dąbrowie Leśnej, a po szkole grałem w piłkę i dużo jeździłem na rowerze, co zostało mi do dzisiaj. Ukończyłem studia magisterskie na kierunku prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wyspecjalizowałem się w prawie pracy, zamówień publicznych i administracyjnym. Zawodowo związałem się z branżą BHP. Będąc Państwa przedstawicielem w Radzie Miejskiej w Łomiankach chciałbym wspierać: budowę i modernizację dróg, chodników i ścieżek rowerowych, infrastrukturę, organizację wydarzeń zachęcających do różnych aktywności oraz budowę publicznych żłobków i przedszkoli.

3. Katarzyna KUĆKOWSKA

Radna Rady Miejskiej w łomiankach 2 kadencję 2006 – 2014.
Bezpartyjna – wolna od zobowiązań politycznych.
Społecznik od zawsze. Zaangażowana w rozwój infrastruktury jak i pomoc potrzebującym. Nie zaniedbując bieżących istotnych dla rozwoju Gminy inwestycji, zajmę się drobnymi , zapomnianymi lub wycofanymi z budżetu sprawami na
których realizację mieszkańcy czekają latami .

4. Beata LICA-JĘDRZEJOWSKA

W Łomiankach mieszkam od urodzenia. Tu się wychowałam, założyłam rodzinę i zbudowałam swoje życie. To moje miejsce na ziemi i chcę, aby było ono bezpieczne, przyjazne i pełne możliwości dla wszystkich. Posiadam wykształcenie dziennikarskie – public relations, a także uprawnienia służby BHP oraz Inspektora Ochrony Przeciwpożarowej. W przeszłości działałam w Zarządzie Osiedla Dąbrowa Leśna, gdzie zdobyłam cenne doświadczenie w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Moim celem jest reprezentowanie Państwa w Radzie Miejskiej w Łomiankach i dbanie o dobro wszystkich mieszkańców. Chcę być głosem tych, którzy często nie są wysłuchani oraz walczyć o realne zmiany w naszym mieście. Główne cele: budowa żłobka i przedszkola, eliminacja niebezpiecznych skrzyżowań równorzędnych, poprawa nawierzchni dróg, regularne spotkania i konsultacje.

5. Agnieszka BLOCH

Jestem mieszkanką Burakowa z „Dziada Pradziada”. W latach 2013-2019 byłam członkiem Zarządu Osiedla Buraków. Zawodowo jestem Optykiem z 18 letnim stażem, od 2020 roku prowadzę własny Salon Optyczny AGA w Łomiankach. Prywatnie jestem mężatką i mamą dwójki dzieci. Zdecydowałam się kandydować na Radną, ponieważ chciałabym swoją wiedzą i zaangażowaniem służyć mieszkańcom Łomianek. Moim atutem jest umiejętność słuchania innych i utożsamiać się z ich problemami, aby znaleźć sposób by im pomóc.

6. Łukasz BRYLAK

Urodziłem się 07 czerwca 1982 roku, w Łomiankach spędziłem całe swoje dzieciństwo, tu też dorastałem i mieszkam na stałe z żoną i dwoma synami. Kandyduje na radnego ponieważ jestem osobą z mocnym zaangażowaniem społecznym i głęboką miłością do lokalnej społeczności. Posiadam umiejętności skutecznego słuchania i rozwiązywania problemów, co sprawia, że jestem gotów podejmować trudne decyzje w interesie dobra społecznego. Moje wartości opierają się na uczciwości i transparentności w działaniu. Moim celem jest wspieranie rozwoju Łomianek, tak aby każdy mieszkaniec czuł się bezpiecznie i komfortowo.

7. Paulina MECHELEWSKA

Sąsiedzie,
mieszkam w Łomiankach od urodzenia. Tu jest mój dom, moja rodzina, serce i Ty! Łomianki mają potencjał, który trzeba wykorzystać! Mamy jeziora, lasy, Wisłę, otwórzmy je dla nas. Stwórzmy przestrzeń , z której chcemy korzystać. Chciałabym, żeby nasze dzieci miały blisko do szkoły, żeby było miejsce na wybieg z psami bez smyczy, a place zabaw były czyste i bezpieczne. Chce mieć wpływ na wizytówkę miasta, bez zbędnych reklam i bilbordów , za to z działającymi latarniami, chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Kandyduję na radną, bo chce mieć głos , zależy mi, żeby Łomianki się rozwijały, żeby nie były sypialną, a miejscem, w którym Ty i Twoi bliscy będą chcieli spędzać czas. Polityka to gra zespołowa – dajmy sobie nawzajem szansę. To jest czas na Nas. Bo Łomianki to społeczność i Łomianki to My!

8. Hanna KOŁAKOWSKA

Jestem mieszkanką Łomianek od 45 lat, ukończyłam studia na Wydziale Geografii Uniwersytetu Warszawskiego. Przez 19 lat byłam nauczycielem wielu pokoleń w SP 1 w Łomiankach. W 1992 roku wybrana na Wice Burmistrza ds. oświaty, kultury i sportu. Honorowy obywatel gminy francuskiej Noyelles les Vermelles, z którą współpracowałam przez 30 lat. Jako pracownik samorządowy tworzyłam sieci szkól, przedszkoli, opracowywałam statuty, budżety, klasy integracyjne, wprowadziłam naukę języka francuskiego do szkół oraz prowadziłam wymiany międzynarodowe z młodzieżą z Francji. Jako radna gminy chciałabym zadbać o poprawę jakości życia osób niepełnosprawnych oraz seniorów oraz uaktywnić współpracę z gminą bliźniaczą we Francji.

9. Kazimierz PYRA

Mieszkaniec Łomianek od 40 lat. Szczęśliwy mąż Anny i ojciec Tomasza. Mając wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności gospodarczej potrafię doskonale planować i zarządzać. Tym doświadczeniem chciałbym wesprzeć naszą społeczność. Uważam, że w grupie siła, dlatego chciałbym wspólnie z koleżankami i kolegami przyczynić się do poprawy jakości życia w naszej gminie. Niezwykle ważna jest dla mnie poprawa infrastruktury drogowej oraz budowa nowych szkół i żłobka. Zachęcam do oddania na mnie głosu.

1. Marek ZIELSKI

Od urodzenia jestem mieszkańcem Łomianek, a z samorządem związany jestem od 2002 roku. Jako Radny i Przewodniczący Rady Miejskiej doprowadziłem do wielu kluczowych inwestycji, m.in. rozbudowy ośrodka zdrowia, Centrum Kultury i budowy mieszkań socjalnych. Chcę pokazać nową jakość Urzędu Burmistrza – otwartego na mieszkańców, informującego na bieżąco o planach i realizacjach, pracującego z pasją. Wspólnie z grupą „Łomianki to My” tworzymy nową historię Łomianek – łączącą mieszkańców wspaniałymi akcjami społecznymi, opartą na wzajemnym szacunku i rodzinnej atmosferze. Jestem przekonany, że kluczem do sukcesu jest słuchanie mieszkańców i korzystanie z ich mądrości. W kampanii skupiamy się na czterech filarach: inwestycje, społeczeństwo, środowisko i bezpieczeństwo. Należy wybudować żłobek, szkołę, poprawić drogi i zadbać o bezpieczeństwo. Przyjdźcie do urn wyborczych i oddajcie swój głos na mnie oraz na kandydatów z naszego komitetu. Liczę na Państwa poparcie i zaufanie.

2. Maria PSZCZÓŁKOWSKA

Łomianki to My –  to mój dom. Tu chodziłam do przedszkola i szkoły podstawowej. Jestem absolwentką UW na kierunku administracja samorządowa oraz studiów podyplomowych na kierunku prawa zamówień publicznych. W obecnej kadencji Rady Miejskiej pełnię funkcję Przewodniczącej Rady. Angażuję się w życie mojego miasta ponieważ uważam, że świata nie zmieni się samą aktywnością w mediach społecznościowych. W pracy społecznej  kieruję się dobrem ogółu mieszkańców i poczuciem sprawiedliwości. Od 30 lat skutecznie realizuję się w pracy samorządowej, utrzymując stałą więź z mieszkańcami. Inicjatywa i samodzielność oraz troska o zdrowie i środowisko naturalne to dla mnie priorytet. Inwestycje, które będę wspierać to: szkoła w Łomiankach Dolnych, żłobek i przedszkole, kontynuacja sieci wod.-kan., rozbudowa sieci drogowej i rowerowej.

3. Mariola Niecikowska

Od 58 lat mieszkanka Łomianek Starych. Wychowawca dzieci i młodzieży, nauczyciel dydaktyczny w świetlicy Sióstr Salezjanek w latach 1999-2009. Społecznik – udzielam się od 20 lat w Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej Oddział Łomianki, pełniąc od 4 kadencji funkcję prezesa Oddziału. Od ponad dekady organizuję Integracyjne Spotkania Mikołajkowe dla osób Niepełnosprawnych. Prowadzę spotkania katechetyczne dla osób intelektualnie i ruchowo niepełnosprawnych. Jestem kreatywna, potrafię pracować w zespole, nie boję się wyzwań, jestem otwarta na drugiego człowieka i jego potrzeby. Mandat radnego traktuję z szacunkiem i powagą. Ponowne kandyduję do Rady Miejskiej aby kontynuować politykę społeczną osób niepełnosprawnych, seniorów oraz dzieci i młodzieży.

4. Sylwester KOSSOWSKI

Moja rodzina od wielu pokoleń jest związana z Łomiankami. Poprzez swoją kandydaturą na Radnego chciałbym zaangażować się  w rozwój naszej społeczności. Od 15 lat zajmuję się Pożarnictwem w Gminie Łomianki jako Strażak Ochotnik. Zależy mi na wspieraniu inicjatyw, które poprawią jakość życia mieszkańców. Moje doświadczenie w straży pożarnej na przestrzeni lat nauczyło mnie, jak ważne jest słuchanie potrzeb społeczności. Chcę aktywnie budować więzi społeczne i wprowadzać pozytywne zmiany dla dobra naszego miasta. Za główne cele stawiam sobie: poprawę bezpieczeństwa, zadbanie o infrastrukturę , poprawę jakości dróg, rozbudowę budynków Ochotniczych Straży Pożarnych.

5. Adriana DĘBSKA

Moja rodzina mieszka w Łomiankach od 1928 roku. Ja od urodzenia mieszkam przy ulicy Szpitalnej i tu wychowuje swoje dzieci. Jestem magistrem pielęgniarstwa i specjalistą pielęgniarstwa operacyjnego. Od 33 lat pracuję na Bloku Operacyjnym, gdzie z pasją pomagam ludziom. Doświadczenie zawodowe nauczyło mnie empatii, zaangażowania i umiejętności rozwiązywania problemów. Te cechy chcę wykorzystać w swojej pracy na rzecz Łomianek. Kandyduję na Radną, ponieważ: pragnę aktywnie działać na rzecz rozwoju naszego miasta, chcę wspierać pomysły i inicjatywy mieszkańców, będę pomagać rozwiązywać problemy, z którymi borykają się mieszkańcy.

6. Maciej RAKOWSKI

Od urodzenia mieszkam w Łomiankach, posiadam wykształcenie wyższe. Od wielu lat pomagam ludziom odzyskać w sprawność w moim gabinecie rehabilitacji. Wcześniej pracowałem w przychodni rehabilitacyjnej przy ulicy Warszawskiej 31, skąd możecie Państwo mnie pamiętać. Chcę, aby nasze miasto stało się miejscem przyjaznym dla mieszkańców, gdzie każdy ma szansę na rozwój i godne życie. Dzięki długoletniej pracy w służbie zdrowia poznałem dobrze problemy mieszkańców Łomianek. Brakuje mi zaangażowania i świeżości w lokalnej polityce. Chcę wnieść nową energię i pomysły do Rady Miejskiej. Zachęcam do oddania na mnie swojego głosu.

7. Dariusz KORZEŃ

Mam 53 lata i od urodzenia mieszkam w Łomiankach. Żonaty, ojciec dwójki dzieci. Zawodowo od kilku dekad pracowałem na rzecz społeczeństwa, bezpieczeństwa i porządku publicznego jako policjant. Byłem członkiem zarządu Osiedla Łomianki Centralne, członek Gminnych Komisji Rozwiazywania  Problemów Alkoholowych. Dzisiaj pragnę zaoferować swoje doświadczenie zawodowe, zdobyte wykształcenie, wiedzę i pasję mieszkańcom naszej Gminy. Jestem pewien,
że  Państwa głosy i poparcie w wyborach pozwolą mi skutecznie realizować główne cele, być pomocnym i wspierać mieszkańców w rozwiązywaniu problemów. Stawiam na: bezpieczeństwo, rozwój przedsiębiorczości, rozbudowa infrastruktury drogowej, czystość i porządek miejsc publicznych.

8. Beata KOKOSZKA

Jestem mieszkanką Łomianek od trzech pokoleń – tu dorastałam, założyłam rodzinę oraz podjęłam pracę jako pielęgniarka. Ponadto posiadam wykształcenie wyższe: licencjat z pielęgniarstwa oraz magistra z zarządzania w ochronie zdrowia. Na co dzień pracuje w przychodni NZOZ Łomianki na stanowisku pielęgniarki,  jako koordynator medyczny, stąd wiele osób mnie zna, obdarza zaufaniem i dzieli się problemami, które dotyczą Łomianek. Postanowiłam kandydować  na Radną, ponieważ mam duży kontakt z naszą społecznością. Chciałabym zwiększyć świadomość wśród mieszkańców jak ważna jest profilaktyka zdrowotna, wspierać rozwój naszej Gminy i doprowadzić do jej szybkiego rozwoju.

1. Maciej WRONIEWSKI

Od dziecka mieszkam w Sadowej i aktywnie uczestniczę we wszystkich ważnych wydarzeniach Gminy Łomianki. Doświadczony samorządowiec, radny dwóch kadencji oraz członek komisji Rady Miejskiej. Zawodowo jestem leśnikiem i specjalistą ds. bhp w Lasach Miejskich-Warszawa. W 2015 roku uzyskałem tytuł magistra inżyniera leśnictwa na Wydziale Leśnym SGGW. Ukończyłem studia podyplomowe z zakresu BHP. Chętnie angażuję się w akcje na rzecz ochrony praw zwierząt oraz działania organizacji naukowych. Jako radny terenów wiejskich chcę zaangażować się w: budowę zespołu szkół w Łomiankach Dolnych, modernizację sieci dróg publicznych, rozbudowę sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.

2. Jarosław BIAŁOBRZESKI

Od urodzenia jestem mieszkańcem Gminy Łomianki, od zawsze związany z
Dziekanowem Polskim. Tu mam rodzinę, znajomych i chcę tu budować
przyszłość. Chcę, aby Łomianki oferowały dobre warunki do życia: bezpieczne
drogi, nowoczesne oświetlenie i ciekawe miejsca spotkań w gronie przyjaciół,
zarówno na łonie natury, jak i podczas interesujących wydarzeń. Zawodowo
pracuję w dużej firmie ubezpieczeniowej, a doświadczenie i umiejętności tam
zdobyte wykorzystam dla dobra Gminy. Chętnie angażuję się w akcje społeczne.
Głosując na mnie masz pewność, że Twój głos będzie słyszalny! Główne cele: poprawa stanu dróg, budowa strażnicy OSP, modernizacja oświetlenia ulicznego

3. Marek STRAM

Marek Stram, 50 lat. Z Łomiankami związany jestem od 1995 roku poprzez
rozpoczęcie służby w Komisariacie Policji w Łomiankach. Od 23 lat mieszkam
w Dziekanowie Leśnym. Cały okres pracy zawodowej poświęciłem służbie dla
Gminy Łomianki. Prywatnie emeryt, ojciec oraz mąż. Od kilku lat prowadzę sezonową działalność gospodarczą tj. Mobilny Serwis Rowerowy. Jako aktywny
sportowiec z Licencją Masters biorę udział w wyścigach kolarskich w Polsce i
zagranicą. Z racji zdobytego doświadczenia jako Radny Łomianek chciałbym zająć się: stanem bezpieczeństwa w Łomiankach, dążeniem do poprawy stanu dróg ze stanem zieleni w pasie drogowym włącznie, dążeniem do budowy ścieżek rowerowych oraz infrastruktury sportowo-
rekreacyjnej.

4. Anna ŻÓRAWSKA-KUPAJ

Mieszkam w gminie Łomianki od piątego roku życia, ostatnie 30 lat w Łomiankach Dolnych. Jestem  absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, specjalizującą się w samorządzie terytorialnym. Całą karierę zawodową związałam z administracją publiczną, co stanowi także moją życiową pasję. W związku z pracą zawodową znam blaski i cienie samorządu. Otwarta, komunikatywna, ceniąca kontakt z ludźmi, angażuję się w rozwiązywanie problemów. Od ponad 20 lat działam w organizacji związkowej, zabiegając o lepsze warunki pracy i płacy pracowników. Moim celem jest skuteczne działanie na rzecz społeczności Łomianek. Moim priorytetem jest poprawa stanu dróg i chodników. Prywatnie jestem matką i dumną babcią dwójki wnuków. Miłośniczka czytania i biegów na dystansie 5 km.

5. Marcin GRYGUŁŁO

W Kiełpinie mieszkam od 3 roku życia i z nim mam najsilniejsze powiązanie. W obecnej chwili pełnię służbę w JRG 1 KM PSP Warszawa. Od 2006 roku jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach. Pomagam ludziom w potrzebie i czuję się odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców. Zawodowo i z pasją zajmuję się utrzymaniem terenów zielonych. Od wycinki drzew na wysokości po pielęgnację żywopłotów – dbam o estetykę naszej okolicy. Pełnię również funkcję członka rady sołeckiej w Kiełpinie. Współpracuję z mieszkańcami i władzami lokalnymi, aby wspólnie rozwiązywać problemy i budować lepszą przyszłość dla Kiełpina. Od lat angażuję się również w sprzątanie okolicy. Wraz z innymi mieszkańcami organizujemy akcje sprzątania lasów, parków i ulic. Jeśli zostanę Radnym, będę nadal aktywnie działać na rzecz ochrony zieleni i czystości w naszej gminie.

6. Paulina KMOCH

Mam 32 lata. Jestem szczęśliwą mama trójki dzieci. Ukończyłam wyższe studia Administracji w Warszawie. Mieszkam od urodzenia w Łomiankach. Aktualnie jestem mieszkanką osiedla Chopina w Łomiankach Dolnych. Moją pasją jest kosmetologia oraz dbanie o zdrowy tryb życia. Moje atuty to umiejętność słuchania innych i utożsamianie się z ich problemem aby znaleźć sposób na jego rozwiązanie. Jestem osobą aktywną chcącą w pełni wykorzystać swój potencjał i możliwości.  Chciałabym poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Łomianek oraz mieć realny wpływ na rozwój naszej Gminy. Zależy mi przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa mieszkańców Łomianek w postaci monitoringu całodobowego, budowie oświetlenia, poprawie infrastruktury drogowej, pieszo-rowerowej oraz wod.-kan.  Zaproponowałabym budowę żłobka, przedszkola oraz placu zabaw.

7. Krzysztof SKARBEK

Od urodzenia jestem mieszkańcem Łomianek. Mieszkam na terenach rolniczych (Kępa Kiełpińska, dolina Wisły). Znam wszystkie problemy wsi i ich mieszkańców, ponieważ od 30-lat jestem sołtysem. Myślę, że Łomianki potrzebują zmian w zarządzaniu miastem. Gospodarstwa i tereny rolne powinny służyć wszystkim mieszkańcom Łomianek w wypoczynku i rekreacji. Myślę, że będąc Radnym, będę mógł przyczynić się do zmian jakie czekają nas w przyszłości rozwoju Łomianek. Chciałbym spróbować swoich sił w nowej roli – dlatego liczę na Państwa głos i poparcie.

8. Agnieszka KRÓL

Jestem mieszkanką Łomianek Dolnych od kilku lat. Obecnie pracuję na stanowisku kierowniczym w dobrze prosperującej firmie. Szczęśliwa żona i matka trójki dzieci. Przeprowadziłam się do Łomianek, doceniając walory przyrodnicze i prężnie rozrastające się miasto. Jedną z moich pasji jest angażowanie się we wszelkiego rodzaju akcje społeczne. Zdecydowałam się na kandydowanie do Rady Miejskiej, aby wspomóc Łomianki Dolne, jako najprężniej rozwijające się sołectwo, w którym brakuje możliwości integracji. Będę działała również, w celu poprawy infrastruktury drogowej.

9. Karolina ŚREDNIAWA

Jestem mieszkanką Łomianek od dziecka, to tutaj moi rodzice założyli rodzinny biznes, zbudowali dom i zakorzenili się. Teraz ja jestem szczęśliwą mamą dwójki dzieci, która wraz z mężem również znalazła swoje miejsce w Gminie Łomianki – w Kiełpinie. Z wykształcenia jestem psychologiem. Startuję na radną z okręgu 3, to właśnie tutaj stan dróg oraz brak oświetlenia bardzo mnie zaskoczył. Powstaje tu wiele nowych osiedli, przybywa nowych mieszkańców, którzy nie mają jak dojechać do domu. Jako radna mam zamiar pracować nad drogami, komunikacją, kanalizacją, oświetleniem. Jako mama będę starać się o rozwiązanie problemu, którym jest brak żłobka w całej Gminie.

10. Arkadiusz BICZ

Mam 43 lata i od urodzenia mieszkam w Gminie Łomianki  w Sołectwie Dziekanów Polski. Aktualnie wykonuję zawód kierowca – operator w GPK Eko-Babice. Prywatnie mąż i tata dwóch nastolatków. Od najmłodszych lat związałem się z Ochotniczą Strażą w Dziekanowie Polskim, zaś od 2005 roku jestem członkiem Zarządu, pełniąc funkcję Prezesa jednostki. Pasją do pożarnictwa rozbudził we mnie tata, który również od zawsze był członkiem straży ochotniczej. Nie jest to jedyna funkcja społeczna jaką miałem przyjemność pełnić. W latach 2013 – 1019 byłem członkiem Rady Sołeckiej Dziekanowa Polskiego, zaś obecnie pełnię także funkcję Przewodniczącego Rady Pracowników w GPK Eko-Babice. Jako Radny chciałbym poprawić bezpieczeństwo, wspierać rozbudowę sieci wod.-kan., poprawić plany zagospodarowania przestrzennego.

Scroll to Top