O nas


„Łomianki to MY” to grupa społeczna pozytywnych ludzi, mieszkających na terenie całej gminy. Każdy z nas tworzy to miejsce na Ziemi. Różne osobowości, różne pomysły, jednak łączy nas jedno – jako mieszkańcy Łomianek chcemy działać społecznie na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny. Wspierać wszystkie działania prospołeczne, infrastrukturalne, rozwojowe, edukacyjne oraz zadbać o środowisko naturalne. Marzy nam się  organizowanie  wspaniałych eventów, z ofertą dopasowaną dla każdego mieszkańca. Nie zamierzamy się ograniczać. Jako grupa zaangażowana w życie społeczne Łomianek, chcemy je widzieć jako realnie prężnie rozwijający się organizm miejski. Tak, to nie żart ani frazesy.. chcemy dążyć do tego z całych sił – a uwierzcie, mamy ich ogromne zapasy!


Chcemy działać na wielu płaszczyznach. W naszym gronie znajdują się działacze społeczni, osoby silnie zaangażowane w życie społeczne Łomianek. Musimy pamiętać, że Łomianki to całość, nie chcemy podziałów. Okoliczne tereny wiejskie, które są znaczną częścią naszej gminy, zasługują na takie samo traktowanie. Każdy z nas jest częścią Łomianek, wspólnie chcemy tworzyć pozytywne relacje i działania, które będą miały wpływ na kształtowanie przyszłej historii gminy. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do nas, abyśmy wspólnie mogli zmieniać nasze ukochane Łomianki.

Nasza malownicza gmina położona jest pomiędzy Wisłą a Kampinoskim Parkiem Narodowym. Posiada duży potencjał turystyczny, rozwojowy i edukacyjny. Łomianki leżą u bram jednego z największych miast Polski, naszej stolicy – Warszawy. Dzięki temu mamy wiele możliwości rozwoju oraz wprowadzania nowych rozwiązań technologicznych – w porozumieniu z miastem Warszawa. W tym wszystkim jednak, chcemy zamienić Łomianki z „warszawskich sypialni” we wspaniałe przestrzenie, w których nasi mieszkańcy będą mogli szczęśliwie spędzać wolny czas.


Jako grupa społeczna, chcielibyśmy szczególnie zwrócić uwagę na rozwój Łomianek w aspekcie wieloletnich planów infrastrukturalnych oraz edukacyjnych. W naszej gminie brakuje refleksji, wieloletniego myślenia i spojrzenia na problemy mieszkańców. Dlatego jako społecznicy chcemy działać na rzecz rozwoju projektów z dotacjami europejskimi i rządowymi, które w bezpośredni sposób poprawią jakość życia mieszkańców naszej gminy. Chcemy wspierać strategiczne inwestycje na rzecz rozwoju społeczności: edukacja, środowisko i turystyka. W porozumieniu z partnerami społecznymi tworzyć wspólną przestrzeń wypełnioną aktywnością i innowacyjnymi pomysłami, ponieważ „Łomianki to My”.


Obecnie środowisko naturalne na całym świecie jest niezwykle ważne. Jego ochrona w naszych obszarach miejskich nie jest na dobrym poziomie. Chcemy więcej drzew, więcej akcji edukacyjnych i zielonych wydarzeń dla ludzi. Każde nowo zasadzone drzewo to  inwestycja dla Matki Ziemi i zielonych Łomianek. Mamy piękną Wisłę i Kampinos, ale jako gmina nie korzystamy z ich walorów przyrodniczych i rekreacyjnych. Czas być otwartym na zmiany, zielone zmiany! Każdy z nas może być bardziej ekologiczny i zmieniać swoje Łomianki, bo „Łomianki to My”.

W Łomiankach żyją cudowni ludzie. Zaskakują nas na każdym kroku swoim uśmiechem, determinacją, pozytywną energią i pomocną dłonią. Od wielu lat aktywnie angażujemy się w życie Łomianek. Teraz tworzymy grupę, która chce współpracować z Wami – Mieszkańcami. Chcemy podzielić się z wami naszą energią, pomysłami, spostrzeżeniami. Każdy miły odzew z waszej strony dodaje nam skrzydeł i chęci do dalszego rozwoju. Będziemy wdzięczni za zaufanie którym zechcecie nas obdarzyć. Zapraszamy do kontaktu wszystkich, którzy chcą się z nami zaangażować w działania. Pomożemy i razem zrobimy coś dla Łomianek, bo „Łomianki to my.”

Serdecznie zapraszamy do działania i współpracy!

Zespół „Łomianki to MY”

Skontaktuj się z nami

Odpowiemy na Twoje pytania

Interesuję Cię nasza działalność i chcesz się czegoś dowiedzieć? Skorzystaj z formularza kontaktowego lub napisz bezpośrednio na naszego maila – postaramy się, jak najszybciej odpowiedzieć na Twoje zapytanie.

Scroll to Top