Łomianki to MY jest grupą społeczną pozytywnych ludzi, mieszkających na terenie całej gminy. Każdy z nas tworzy to miejsce na Ziemi. Jako mieszkańcy Łomianek chcemy działać społecznie na rzecz rozwoju naszej małej ojczyzny, wspierać wszystkie działania prospołeczne, infrastrukturalne, rozwojowe, edukacyjne oraz zadbać o środowisko naturalne, organizować wspaniałe eventy dla naszego społeczeństwa. Chcemy działać w wielu dziedzinach, ponieważ naszą grupę tworzą społecznicy, ludzie zaangażowani w życie społeczne Łomianek oraz w różne aspekty funkcjonowania tak prężnie rozwijającego się organizmu miejskiego, jakim jest miasto Łomianki oraz okoliczne tereny wiejskie, które są znaczną częścią naszej gminy. Każdy z nas jest częścią Łomianek, razem tworzymy zależności i pozytywne działania, które tworzą historię naszego miejsca na Ziemi. Każdy z nas ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość Łomianek. Ja, ty, on czy oni! Wszyscy tworzymy Łomianki i chcemy razem je zmieniać! Na lepsze! Dlatego zachęcamy do dołączenia do nas, abyśmy wspólnie mogli zmieniać nasze kochane Łomianki!

Łomianki leżą u bram jednego z największych miast Polski, naszej stolicy Warszawy. Dzięki temu mamy wiele możliwości rozwoju i wprowadzania nowych rozwiązań komunikacyjnych lub technologicznych, a także organizowania wspaniałych eventów. Między Wisłą a Kampinoskim Parkiem Narodowym znajduje się nasza gmina, pięknie położona gmina w malowniczych krajobrazach, która ma ogromny potencjał turystyczny, rozwojowy i edukacyjny. Chcemy zmienić Łomianki z sypialni Warszawy na wspaniałe tereny rekreacji, gdzie nasi mieszkańcy będą mogli miło spędzać swój wolny czas.

Jako grupa społeczna chcielibyśmy szczególnie zwrócić uwagę na rozwój Łomianek w aspekcie wieloletnich planów infrastrukturalnych oraz edukacyjnych. W naszej gminie brakuje wieloletniego myślenia i spojrzenia na problemy mieszkańców. Dlatego jako społecznicy chcemy działać na rzecz rozwoju projektów z dotacjami europejskimi i rządowymi, które w bezpośredni sposób poprawią jakość życia Mieszkańców naszej gminy. Zamierzamy wspierać inwestycje strategiczne dla rozwoju naszej gminy: infrastrukturalne, edukacyjne, ekologiczne oraz turystyczne, w porozumieniu z innymi partnerami społecznymi chcemy tworzyć pozytywną przestrzeń do wspólnych projektów i aktywności, ponieważ „Łomianki to MY”. 

W obecnym kształcie świata niezwykle ważne jest środowisko naturalne, którego ochrona w naszej gminie nie jest na dobrym poziomie. Chcemy więcej zieleni, więcej akcji edukacyjnych i więcej zielonych eventów dla mieszkańców. Każde posadzone drzewo to inwestycja w przyszłość naszej Matki Ziemi i w zielone Łomianki. Mamy piękną Wisłę i Kampinos, a tak słabo korzystamy z ich walorów przyrodniczych czy rekreacyjnych jako gmina. Otwórzmy się na zmiany, zielone zmiany, które przyniosą same korzyści. Każdy z nas może być bardziej zielony i zmienić nasze Łomianki, ponieważ „Łomianki to MY”.

Łomianki to wspaniali ludzie, na każdym kroku, zaskakują nas swoim uśmiechem, determinacją i pozytywną energią, pomocną dłonią. Wiele lat aktywnie uczestniczymy jako społecznicy w życiu Łomianek, teraz tworzymy grupę, która chce działać wspólnie z Wami, mieszkańcami, chcemy zaszczepić w Was ogrom pozytywnej energii, której nam nie brakuje, a każde dobre słowo lub uśmiech jest czymś bezcennym. Zapraszamy każdego, kto chciałby coś zrobić lub zaproponować, pomożemy i wspólnie zrobimy coś dobrego dla Łomianek, ponieważ „Łomianki to MY”.

Serdecznie zapraszamy do działania i współpracy!

Zespół „Łomianki to MY”

Scroll to Top